Stavite prst na čelo i pokušajte se prisetiti kada ste poslednji put svojim usnama priuštili piling? Ne, ne mislim na ono jezivo trljanje četkicom koje ih samo može zacrveneti ili raskrvariti, već na pravi, hranljivi piling za usne? Ni ja ne mogu da se setim… I niste sami ako nemate tu naviku. Većina nas misli da je nega usana namazati deblji sloj balzama za usne i otići na spavanje, ali cvrc.
Za svaku pohvalu je ako na ovaj način održavate redovnu hidrataciju, ali jednako je važna i eksfolijacija, odnosno uklanjanje mrtvih ćelija. Zašto? Jednostavno zato što usne nemaju lojne žlezde koje će im održati vlažnost. Osim toga, usne su prekrivene veoma tankim slojem kože, pa ona brzo gubi vlagu.
Uostalom, ko voli hrapave usne? Osećaj je neprijatan, gotovo je nemoguće lepo naneti ruž (da ne govorim o tamnijim nijansama!), a ni poljupci nisu tako nežni…
Dakle, umesto da čupkate i grickate kožu usana (razumem da ne možete nekada tome da se oduprete) ili je trljate četkicom, probajte da napravite ovaj piling. Jednostavno je, treba vam pet minuta, a možete ga, poput mene, čuvati u ovakvoj plastičnoj kutijici i po mesec dana. Spakujte ga u svoj neseser i nanosite dva do tri puta nedeljno!
Šta vam je potrebno?
* plastična kutijica (ja sam kupila u DM drogeriji i platila 40 din.)
*2 kašike braon šećera
*1/2 kašike maslinovog ulja (alternativa je kokosovo ulje)
*1/2 kašike meda (ako imate kristalisani med, možete ga zagrejati i otopiti tako što ćete teglu staviti u vodu ne topliju od 38 stepeni, da se ne izgube hranljivi sastojci)
*1/2 kašike cimeta
Pomešajte sve sastojke, a ukoliko vam je previše tečno ili suvo, dodajte šećera ili meda/ulja. Nanesite prstima na usne i nežno utrljajte kako biste uklonili mrtve ćelije. Ostavite da deluje makar pet minuta, a potom uklonite piling mekanim peškirićem ili krpicom koju ste potopili u toplu vodu. Namažite sloj balzama za usne. Voila!
No comments